..bez telefonu…

Eric Pickersgill….mistrz obiektywu…

Spojrzcie na zdjęcia które zrobił. Niby nic takiego, a jednak czegoś na nich brakuje. Brakuje tego czego brakować powinno. Telefony, tablety, laptopy – to sprzęty które są wszechobecne i jest ich stanowczo za dużo. Eric pokazał jak daleko weszły z butami w nasze życie. Usuwając sprzęty elektroniczne ze zdjęć uwydatnił nasze przywiązanie do nich. Zmieniliśmy przez nie nasze nawyki, ruchy, gesty i przyzwyczajenia.

Bez nich wyglądamy komicznie. Wyglądamy jakbyśmy  powyginanymi palcami naszych dłoni próbowali złapać niewidzialne pyłki fruwające w powietrzu. Jakbyśmy pochyleni próbowali w nienaturalny sposób pobudzić do życia skostniałe ręce.

Byćmoże życie bez telefonów i tabletów wyglądałoby zupełnie inaczej. Może mężczyzna któremu żona obcina włosy porozmawiałby z nią o dniu spędzonym w pracy i zapytałby jak jej minął dzień. Może młoda para wymieniłaby kilka romantycznych spojrzeń, wyszeptała ciepłe słowa do ucha i pogrążyła się w namiętnym pocałunku. Może dzieciaki zastygłe w bezruchu na kanapie biegałyby po podwórku kopiąc piłkę wzniecając w sobie ducha rywalizacji…..

Może…

Zdjęcia pobudzają wyobraźnię i skłaniają do refleksji. Mnie niestety także zasmucają bo pokazują jak świat się zmienił i oddalił ludzi od siebie.

Jednak każdy może odbierać to zupełnie inaczej. Autor genialnych zdjęć interpretację pozostawił każdemu z Was.

 

Fot. Eric Pickersgill, www.removed.social

 

Fot. Eric Pickersgill, www.removed.social

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s